Erotika ve světových kulturách: Historické perličky o sexu a sexualitě

Podle některých žijeme v sexuálně otevřené době. Erotika, vášeň a intimní vztahy nejsou tabu. Erotické kluby se z okraje společnosti dostávají stále více k jejímu středu a o sexu se mluví prakticky v každé společenské sféře. Skutečně jsme ale vášnivější než naši předci?

Historie přinesla řadu zajímavostí ze světa erotiky. Nejlepší erotické kluby v Praze na některé upozorňují ve formě tematických pokojů. Vezměme si za příklad vášnivou Kleopatru, kterou považujeme za nejslavnější milenku historie.

Tajný trik Kleopatry

Egyptská královna z rodu Ptolemaiovců žila v helénistickém období největšího egyptského rozkvětu. Díky svojí kráse tahala za nitky světové politiky a pobláznila Julia Caesara i Marca Antonia. Egyptu ale vládla díky tomu, že si vzala vlastního bratra.

Kleopatřina síla nespočívala v politických machinacích. Podle všeho byla velmi schopná a vášnivá milenka. Za vše mluví trik nazvaný pompoir, kterým si podmanila nejen srdce politických elit.

Trik vyžaduje zručnost vaginálního svalstva. Kleopatra si obkročmo klekla na muže a zavedla si penis pouze na okraj vagíny. Bez jakéhokoliv přirážení, pouze prostřednictvím stahů vaginálního svalstva, pak penis vtáhla do své lasturky.

Muže tento trik pobláznil natolik, že panovnici slibovali celá království. Na své si ale přišla i egyptská vládkyně. Díky pohybům vaginálního svalstva dosahovala mnohačetných silných orgasmů.

Babylónské prostituky

Že jsou chrámy místem určeným k rozjímání? Opak je pravdou. Chrámové prostitutky byly v minulosti žádané společnice a místa zasvěcená bohům připomínala nejlepší erotické kluby.

Například do chrámu zasvěceného babylónské bohyni Ištar mířily vdavkuchtivé ženy. Zdá se ti to nepravděpodobné? Tradice té doby velela, že pokud se chce žena vdát, musí dobrovolně vejít do Ištařina chrámu, kde se určitou dobu bude odevzdávat mužům.

Společnice byly žádané i ve starověkém Řecku. Hétery, svobodné a uznávané společnice, fungovaly jako escort. Muže doprovázely na společenské akce, bavily se s ním o filozofii, hrály na loutnu a na konci dne se s ním vášnivě pomilovaly.

Nejplodnější muž historie

Myslel sis, že francouzští panovníci byli se svými desítkami dětí plemenní hřebci? Oni se za ně bezesporu považovali. Proti jednomu ze členů královské dynastie Sharif šlo ale o nezkušené rybízky.

Členové královské rodiny Sharif si vydržovali bohaté harémy. A jeden nejmenovaný člen se obklopil více než 500 manželkami. S nimi měl údajně pravidelný sex a s ochranou si hlavu nelámal. Podle dobových spisů mu jeho ženy porodily přesně 1024 dětí.

Penisy jako válečná kořist

Pokud tě lehce píchlo v podbřišku, buď rád, že žiješ v relativně klidné době. Za dob egyptských faraonů se totiž penisy považovaly za válečnou kořist a padlí vojáci i zajatci jich byli zbaveni.

Národní sport z této drastické praktiky udělal faraon Merenptah. Ten si po bitvě s Libyjci odvezl přes 13 000 odřezaných přirození jako důkaz pokoření nepřátelského národa.

První erotické hračky

O erotických hračkách jsme u nás už psali. Vybraná šidítka najdeš v každém pokoji a dívky v erotickém klubu ti rády představí, co vše s nimi umí. Jejich historie je ale delší, než si myslíš.

První erotické hračky totiž vlastnily už ženy v období pravěku. Jednalo se o vskutku improvizované nástroje z materiálů jako kámen, zvířecí rohy a slonovina. Svému účelu ale posloužily. Zajímavostí je, že prehistorická dilda měřila až dvacet centimetrů. Že by si tím ženy něco kompenzovaly?

Bohatá historie depilace

U ženského klína zůstaneme. K depilaci se v různých kulturách přistupovalo odlišným způsobem. Zatímco v Evropa a Spojených státech se ženy holí přibližně od 20. let minulého století, ve starověku byla pečlivě oholená těla běžnou záležitostí.

Mladí aristokraté se v lázních chlubili oholenýma nohama, penisem, a dokonce si upravovali obočí. U společnic v lázních byl holý klín dokonce povinností.

Jako holítka používali speciální nástroje a depilační vosk nahradil med nanášený na patřičná místa. Kvůli tomu byla depilace v jejích prvopočátcích výsadou králů – med byl považován za drahou surovinu. Postupně ale depilace sestoupila i do podhradí.

Nejinak tomu bylo na jihoamerickém kontinentu. Ostatně odtamtud pochází pojem brazilská depilace. Brazilské ženy si v období karnevalů, během kterých nosily tenoučké plavky, holily nejen třísla, ale celý klín. A my jim za to děkujeme!

Cereáliemi proti promiskuitě

Ze starověku se přesuneme do 19. století. John Harvey Kellogg pracoval se svým bratrem v sanatoriu, kde pracoval na vývoji vegetariánské diety pro pacienty. Mimo to šlo ale o zapřísáhlého puritána, který raději adoptoval všech svých osm dětí, než aby měl s manželkou sex.

Jeho filozofie byla jednoduchá. Kořeněné a zejména pálivé jídlo podněcuje touhu a funguje jako afrodiziakum. Vyvinul tedy jeho přesný opak – uvařenou kukuřici ochutil cukrem a přidal trochu vitamínů a minerálních látek. První cornflakes byly na světě.

Victor Hugo byl vášnivý fanoušek prostituce

Francouzský spisovatel Victor Hugo ve svých dílech zpodobňuje francouzskou společnost oproštěnou od jakékoliv romantické podoby. Když se ale nevěnoval psaní, rád navštěvoval erotické kluby a nevěstince.

Jeho láska k placené společnosti je patrná i ve tvorbě. Prostitutky nezobrazoval jako ženy na okraji společnosti. Popisoval je jako lidské bytosti, které se k řemeslu dostaly kvůli chudobě, nebo je sex jednoduše baví. Nejpatrnější je to v jeho díle Bídníci, kde čtenáře seznamuje s osudy Fantine.

Stejně jako byl Victor Hugo fanoušek společnic, i ony milovaly jeho. V den jeho smrti 22. května 1885 tak všechny nevěstince a erotické kluby v Paříži na jeho počest zavřely a uctily tím jeho památku.

Milování s pásem cudnosti

Dnes pásy cudnosti považujeme za jeden z prvků BDSM praktik. V historii je ale muži využívali jako ochranu proti nevěře jejich partnerek. Jenže kde je vůle, tam je také cesta a ženy si s pásem cudnosti snadno poradily.

Během hrátek s jejich milenci nedocházelo k penetrativnímu sexu. Svůdník ale využíval všechny možné prostředky k tomu, aby dostal vysněnou dívku do varu. Milenci dráždili ženské přirození pavími pery a různými předměty, čímž je přiváděli k bouřlivým orgasmům.

Kámasútrou k větší potěšení žen

Dnes považujeme Kámasútru za encyklopedii erotických poloh. Její autor Mallanága Vátsjájana ji ale napsal za zcela jiným účelem. Ve skutečnosti se totiž jednalo o pobožného muže, který se jako jeden z mála ve své době věnoval i erotickému prožitku žen.

Původní Kámasútra je psaná suchým až pedantským stylem a sloužila mužům jako učebnice lásky, jak se doslovně název díla ze sanskrtu překládá. Vátsjájana totiž pevně rozděloval manželství a lásku. První zmiňované považoval za prostředek plození dětí, účelem lásky ale bylo fyzické i psychické uspokojení – jedna ze základních potřeb člověka.

Historie je plná sexu

Pořád máš pocit, že dnešní doba je uvolněnější a naši předci žili jako puritáni? Historie lidstva je sexualitou protkána už od jeho počátků. Ideály krásy a způsoby jejího znázornění se možná měnily – touha po uspokojení ale zůstala.

Nejlepší erotické kluby ale na minulost nezapomněly. Stripbary v Praze otevírají zapomenuté Pandořiny skříňky a prostřednictvím fantazií klientů

usd

1 USD 22.5 CZK

euro

1 EUR 24.5 CZK

1 GBP 28.5 CZK

chf

1 CHF 25 CZK

cad

1 CAD 16.5 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás