Footfetish aneb nohy ve víru vášně

Ženské nohy. Pro někoho běžná věc, kterou muži oceňují v letních měsících jako drobné náznaky erotického jiskření vycházející z krátkých sukní. Někteří muži ovšem považují prozkoumávání dámských chodidel za něco vášnivého, intimního a vzrušujícího. Vítej ve světě footfetishe.

Tajemství spojená s láskou k nohám již dávno nejsou tabu. Přesto ale footfetish považují sexuologové za úchylku (parafilii). Praktika má mnoho podob a my ti představíme jednu po druhé.

Co je to footfetish?

Jako footfetish, foot worshiping nebo pěkně po česku aretifismus označujeme zvýšený zájem o nohy. Nejde ale o běžné chlapské obdivování pěkných ženských lýtek. Footfetišistu přitahují nohy stejně jako láká kostka cukru včelu.

Footfetišismus má mnoho podob. Zájem o nohy začíná prakticky hned pod ženským zadečkem. Některým jedincům stačí pouhé dívání se, jiní preferují očichávání, olizování a líbání.

Stejně tak se liší estetické preference. Někoho přitahují ladná dámská lýtka, jiný našel zálibu ve vypracovaných stehnech a pro některé muže jsou největší rajc baculaté prstíky vhodné k olizování a ocucávání.

Jak je na tom footfetish v populaci? Podle průzkumů tuto praktiku preferuje každý sedmý. V úchylkách spojených s předměty se vyskytuje v téměř dvou třetinách případů. Nejčastěji ho praktikují lidé mezi 25–34 lety a oblíbený je také u žen, a to jak v submisivní, tak dominantní roli.

Kde se v nás bere láska k nohám?

O fetišismus jeví zájem podvědomě dominantní jedinci. Odborníci se v tomto případě shodují na tom, že v mužích odhalené chodidlo evokuje pocit nadřazenosti. V minulosti totiž chodily bosé otrokyně, služky a poddané, které muži využívali i jako příležitostné milenky.

Jiný názor na footfetish má Sigmund Freud. Jeho teorie spočívá ve tvrzení, že chlapec jako první po příchodu na svět vidí vagínu. Pohled na lůno bez penisu ho ohromí tak moc, že po celý život hledá předměty ve falickém tvaru. A tento tvar nacházejí milovníci nohou právě v chodidle s prsty.

Pravděpodobněji zní teorie, která zkoumá biologické aspekty mozku. Část mozku, která zpracovává pocity z nohou, se totiž nachází vedle oblasti stimulující genitálie.

Jedno je jasné. Ve finále nepanuje jasná shoda a se vší pravděpodobností dochází k protnutí výše zmíněných, ale také dalších teorií. Což ovšem není nic neobvyklého – u sexuálních úchylek je nejasný původ běžná záležitost.

Footfetish nebo footjob?

Co vlastně footfetišistu vzrušuje? Sexuální impulzy má každý jedinec nastavené jinak. Někdo se rád dívá, jiný očichává, další masíruje a pro někoho je vzrušující olizování chodidel.

S postupem času se ale footfetish dostane k aktivně stimulujícím erotickým praktikám. Uspokojování pomocí nohou odborně nazýváme footjob. I ten má ale mnoho podob.

Nejčastější je tzv. solejob (z angl. sole – chodidlo), kdy dochází k masturbaci plochou stranou chodidel. Ženy k tomu obvykle využívají lubrikačním gel a masturbace probíhá bosky, v silonkách nebo botách.

Specifičtější praktika je sandaljob. V tomto případě dochází ke vzrušení pouze ze specifického druhu obuvi – sandálů. Pro člověka se jedná o druh obuvi, který si vybaví prakticky kdykoliv a setkává se s ním v běžném životě.

Poslední a nejextrémnější je stepping. Zde se ale dostáváme k BDSM praktikám, neboť jedince vzrušuje zvyšování tlaku na konkrétní části těla včetně genitálií nohama – tedy šlapáním. Nemusí jít přitom nutně o fyzickou bolest, dominantní je pocit pokoření a ponížení.

Footfetish a BDSM

Správně. Celá řada footfetišistů si pocit líbání a uctívání nohou spojuje s ponížením. Pocit toho, že leží ženě u nohou, v nich evokuje symboliku ponížení a ženské nadvlády. Subík klečí u nohou své paní, která mu odpírá potěšení v podobě klasického uspokojení.

Celý proces může být spojený také s tvrdšími praktikami. Jako trampling označujeme footfetish spojený s dupáním a kopáním, často ve spojení s vysokými podpatky. Ačkoliv je intenzita bolesti vyšší, především jde stále o pocity ponížení a submisivity.

Podobně ladění jedinci se dokonce setkávají. Slouží k tomu footfetish party, na kterých uctívají nohy svůdných žen a modelek. Jiný druh party je ten, kdy několik domin společně cvičí skupinu submisivních mužů.

Jak o tom říct partnerce?

Spousta mužů trpí při představě, že by se o svých erotických preferencích měli svěřit partnerce. Mají strach z výsměchu a odmítnutí, případně nepochopení. Tyto pocity často vedou k depresím a sexuální frustraci.

Důležité je uvědomit si, že footfetish není nebezpečná úchylka. Pokud se hodláš manželce svěřit s tím, že bys jí rád olízal nohy, buď naprosto otevřený a transparentní. Připrav se ovšem na otázky, které tvoje skryté touhy logicky vyvolají.

S partnerkou do intimního života zavádějte erotické praktiky s nohama. Začněte tím, že jí uděláš masáž nebo pedikúru. Drobné denní činnosti později vyústí v erotické hrátky jako líbání nohou a sání prstů. Nakonec vše může skončit i ejakulací na partnerčina chodidla.

Footfetish a modelky ve Sweet Paradise

Nejlepší erotické kluby v Praze ti splní všechna přání. A protože se do této kategorie řadíme, vyhovíme i tvým footfetišistickým hrátkám. Dívky ve Sweet Paradise a Sweet Paradise Dolly mají ve své výbavě silonky, punčošky, boty s podpatky a jejich chodidla jsou vždy perfektně upravená.

Důležité je, že u nás se za nic nemusíš stydět. Společnice v klubu plně chápou tvoje erotické touhy. Tvoje tajemství u nás zůstane v bezpečí a když příště zatoužíš po dotyku dámských chodidel, rádi tě u nás znovu přivítáme.

 

usd

1 USD 22.5 CZK

euro

1 EUR 24 CZK

1 GBP 28.5 CZK

chf

1 CHF 24.5 CZK

cad

1 CAD 16 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás