Předčasná ejakulace? S těmito triky už žádný problém

Známe to snad všichni. Těšíme se na příjemně strávené intimní chvilky a po několika vteřinách cítíme příjemné pnutí v podbřišku. V tomhle případě se to ale vůbec nehodí, protože jsme sotva začali a máme před sebou roztouženou partnerku. Jak oddálit ejakulaci a užít si v posteli déle?

Předčasná ejakulace je druhá nejčastější sexuální dysfunkce u mužů (na prvním místě stojí porucha erekce). Rychlé vyvrcholení samo o sobě nemusí znamenat vůbec nic, zároveň ale může indikovat vážné zdravotní problémy.

Kdy mluvíme o předčasné ejakulaci?

Princip předčasné ejakulace spočívá v tom, že mužská sexuální výdrž je kratší, než on by si sám přál. A v tom je právě háček – optimální délku intimního styku si představujeme každý trochu jinak. Někdo se spokojí s rychlovkou, jiný potřebuje k uspokojení dlouhé minuty.

Předčasná ejakulace se týká výhradně mužů a není podmíněna věkem. Zkušené milence i nesmělé zajíčky postihuje stejnou měrou. Jednou z příčin jsou ale nízké sexuální zkušenosti a mladická nevybouřenost.

O předčasné ejakulaci mluvíme v případě, že k běžnému sexuálnímu styku dochází alespoň několikrát týdně. Těžko lze očekávat dlouhou výdrž po půlročním půstu. Roli hraje i délka samotného styku – k předčasné ejakulaci dochází ihned či bezprostředně po průniku do pochvy.

Důvody předčasné ejakulace

Proč stříkáme tak brzy? Odborníci se shodují na tělesném i duševním původu. U fyzických příčin se bavíme v případě vrozené přecitlivělosti žaludu penisu a u narušené regulace nervových vzruchů a impulzů.

Do délky sexuální styku promlouvá i naše hlava. Velký vliv mají problémy v partnerských vztazích či nespokojenost se sexuálním životem. Roli hraje i léty naučené chování – pokud jsme zvyklí na rychlovky, těžko tělo za týden přeučíme na delší výkony.

Sexuologové označují dva druhy předčasné ejakulace. Prvním z nich je vrozená. Jedná se o celoživotní sexuální dysfunkci, kterou je třeba řešit s odborníkem. Druhý pojmenovali jako sekundární, kdy předčasnou ejakulaci „získáme“ až po nějaké době sexuálního života.

Způsoby řešení

Jak řešit problémy s předčasnou ejakulací? Jestliže dlouhodobě přetrvávají, návštěva sexuologa je nevyhnutelná. Tu ovšem muži často odkládají, čímž riskují problémy v partnerském i osobním životě, nedostatek sebevědomí až úplné zřeknutí se sexuálních aktivit.

Hlavním důvodem obav z návštěvy je její průběh. Muži si jen neradi přiznají problémy v posteli a těžko se s nimi svěřují cizímu člověku. Diagnostika navíc vyžaduje důkladnou anamnézu, během které se lékař ptá na sexuální i společenský život a fyzické zdraví.

Oddalováním návštěvy muži neriskují pouze problémy v sexuálním životě. Předčasná ejakulace v některých případech indikuje i vážnější rizika zdravotního charakteru jako onemocnění štítné žlázy či prostatitidu, tedy zánět předstojné žlázy.

Průměrná délka sexuálního styku?

Jak dlouho vůbec trvá ideální sexuální styk. Na tuto otázku vám odborníci odpoví jen stěží. Shodují se spíše na obecné definici, kdy je důležité vzájemné uspokojení a psychická pohoda obou partnerů – někdo má rád rychlovky, jiný zase dlouhé milování.

A jak dlouho souloží v průměru Češi? Průzkumy se liší, protože každý označujeme za milování něco jiného. Zatímco jedna skupina lidí do něj řadí i předehru, která průměrnou dobu šponuje směrem nahoru, jiná jako soulož považuje pouze dobu od penetrace po ejakulaci.

Takže jak dlouho? V průměru se uvádí 15 až 17 minut čistého času od předehry po závěrečné vyvrcholení. V případě milování v soukromí je předehra o něco delší než penetrace a trvá přibližně 9 až 10 minut. To samozřejmě neplatí v případě rychlovky v převlékací kabince.

Techniky oddálení ejakulace

Milování je naučená činnost, kterou ovlivníme jejím opakování. Jak říká známé přísloví: „Trénink dělá mistra.“ To platí i v případě oddalování ejakulace. Jaké techniky oddálení ejakulace patří k nejpopulárnějším?

Metoda start-stop

Co dělat, když to na chlapa přichází? Jednoduše přestat a věnovat se něčemu jinému. Včasné vytažení penisu a jeho „vychladnutí“ patří k nejčastějším prostředkům oddálení ejakulace.

Metoda start-stop je mimochodem velmi oblíbená u žen. Ty si pochvalují, že se muž namísto na vlastní uspokojení plně soustředí na ni a dělá vše pro to, aby jeho vzrušení o pár stupňů pohaslo. Oblíbenými praktikami během této mezihry je orální sex a stará dobrá ruční práce.

Dechová cvičení

Ačkoliv by člověk řekl, že dech délku sexu nijak neovlivňuje, opak je pravdou. Řada mužů nevědomky dýchá přerušovaně, či dokonce zcela zadržuje dech. To ale výdrž výrazně zkracuje.

Pravidelným dýcháním se uvolní tělo a zrelaxuje vzrušená mysl. Díky tomu dochází k lepší kontrole vlastního vzrušení. Na dechové cvičení odkazuje i většina populárních tantrických technik.

Mačkání žaludu

Jakkoliv zní název metody pro oddálení ejakulace bizarně a zvláštně, muži si ho pochvalují a označují ho za jeden z nejefektivnějších. Jak tato metoda vypadá?

Princip je jednoduchý. Jakmile muž cítí, že se blíží orgasmus, vytáhne penis z pochvy a silně stiskne žalud (samozřejmě nesmí jít o bolestivý proces). Doba stisku se odhaduje na 20 vteřin, k povolení by ale mělo dojít až v momentě, kdy orgasmus ustoupí.

Polohy pro oddálení ejakulace

Existuje sexuální poloha, při které dochází k potlačení vzrušení? Spíše než konkrétní pozici sexuologové doporučují, aby polohou muži snížili sexuální vzrušení a vizuální vjemy.

Jinými slovy – pokud muže rajcují bohatá a velká prsa, která se nad ním natřásají v poloze na koníčka, ať obrátí ženu na čtyři a o tento stimul se připraví. Podotýkáme ale, že sex by měl být především zábava a je zbytečné se zbavovat příjemných věcí.

Pomůcky pro oddálení ejakulace

Kromě vlastní vůle a samotných praktik existují i moderní vymoženosti, které s oddálením ejakulace pomohou. Někteří muži preferují kondomy s lubrikantem, který znecitliví penis. A pokud jim není prezervativ po chuti, existují i samotné znecitlivující lubrikační gely.

Vedle kondomů pomáhají i návleky pro oddálení ejakulace. Drobný silikonový kroužek schová nejcitlivější místo na žaludu – uzdičku – a prodlouží výdrž o několik důležitých minut.

Zlepši svoji kondici v erotickém klubu

Ideální délka sexu je složité téma, na kterém se neshoduje odborná, ani laická veřejnost. Minuty jsou v tomto případě relevantní – důležitá je spokojenost obou partnerů.

Pokud trpíš nedostatkem sebevědomí a chceš zlepšit svoji výdrž, navštiv pražské erotické kluby Sweet Paradise a Sweet Paradise Dolly. Hostesky a společnice v klubu si tě vezmou do parády a společně zapracujete na tvých erotických dovednostech.

Relaxace, zábava a nové zážitky. Návštěva v erotickém klubu má celou řadu výhod. Za doprovodu příjemné hudby a v intimním osvětlení není žádné přání tabu. Ozvi se nám předem a společně prodloužíme tvoji sexuální výdrž.

 

 

usd

1 USD 23 CZK

euro

1 EUR 25 CZK

1 GBP 29.5 CZK

chf

1 CHF 25.5 CZK

cad

1 CAD 16.5 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás