Striptýz a burleska – za svlékáním na pódiu je hlubší myšlenka

Poodhalte roušku tajemství, které vám neprozradí ani ty nejlepší striptýzové bary v Praze. Umění burlesku a svlékání za peníze má dlouhou historii a stojí za ním více než jen bezduchá zábava. Jak vznikl striptýz a čím se liší od burlesky?

Extravagantní kostýmy, krásné tanečnice a pulzující prostředí nočních klubů klade důraz na erotické napětí a podněcování fantazie. Jak říkají nejznámější světové tanečnice: „Neodhazuje pouze svršky – odhalujeme kus své duše.“

Pražské striptýzové bary vás vtáhnou a nepustí. Nejlepší striptýz v Praze má ale bohatou historii a filozofii. Jak se liší burleska od striptýzu a čím jsou obě tyto disciplíny specifické?

Tajemství italské burlesky

Původně literární, literárně-dramatický nebo hudebně dramatický žánr vychází z prvků antické komedie a literatury. Burleskní vystoupení se nesly na vlně Aristofanových či Lukianových her a rozvíjely se ve vrcholném období francouzské komedie.

Na burleskních představeních pracovala jména jako Moliére či Carlo Goldoni – vrcholní světoví dramatici, kteří se podepsali pod komedií Sluha dvou pánů nebo hrou Lakomec.

Záměrem původní burlesky nebyla odhalená těla. Vystoupení měla za cíl zlehčit realitu a zobrazit komické až fraškovité příběhy s prvky satiry a ironie. Nejlepší tanečnice burlesky tak byly především skvělé herečky, které si tvořily vlastní scénáře.

Současná burleska pochází z USA

Definici současné burlesky formovala nejznámější burleskní tanečnice Dita Von Teese. Atraktivní bývalá manželka Marilyna Mansona přesně popsala to, jak dnešní burleska vypadá a co od ní diváci vyžadují.

Za americkým vyzněním burlesky stojí bratři z rodiny Minsky. Ti založili klub pro přistěhovalce s levnými vystoupeními s lehce vulgárním a lascivně-erotickým nádechem. Původně divadelní performance prostřednictvím sloganu Burlesque As You Like It – Not a Family Show předefinoval do dnešní podoby.

Cílem současné burlesky není kompletní nahota. Pohled na prsa si ale při vystoupeních vychutnáte v různých úhlech. Tu nejdůležitější myšlenku tanečnice ale obvykle ctí – podněcují fantazii a to nejdůležitější vždy zůstává skryto.

Jak vypadá aktuální burleska?

V současnosti se používá termín neo-burleska. Ty nejlepší tanečnice burlesky v Praze a dalších městech spojují gymnastické a akrobatické prvky se striptýzem a vizuálně líbivou a promyšlenou show.

V burlesce neexistují omezení a hranice. Doložilo to i několik českých tanečnic, které vystupovaly i v pokročilých fázích těhotenství. Vždy záleží na vkusu diváka a odvaze a schopnostech každé konkrétní tanečnice.

Některé tanečnice mají přesah i do fetišů a netradičních praktik. Burleska v erotických klubech představí i erotické hračky, pin-up styl nebo si užijete pohled i na pořádně odvázanou boubelku, která završí vystoupení v obří sklenici na šampaňské.

Striptýz má biblické pozadí

Od uměleckých kreací burleskních tanečnic se přesuneme k odvážnějším praktikám. Jako striptýz označujeme svlékání před obecenstvem, které doprovází hudba, erotické pohyby a obvykle končí úplnou nahotou.

Nejlepší pražské stripbary kombinují erotickou smyslnost striptýzu s dalšími prvky. Rozdíly mezi burleskou a striptýzem se tak v některých případech stírají. Za striptýz se tak považuje jako jakákoliv forma tance zakončená nahotou.

Historie striptýzu je ale mnohem složitější. První záznamy o striptýzu jsou doložené v Bibli. Na jejích stránkách se mluví o ženě Salome, která zatančila na hostině jejího strýce a matky, kteří spolu měli poměr.

Salome na hostině tančila Tanec sedmi závojů, během něhož se postupně odhalovala. Tanec se strýcovi líbil natolik, že jí slíbil splnění jakéhokoliv přání. Salome si po dohodě s její matkou poručila hlavu Jana Křtitele, který kritizoval inflagranti vztah její matky a strýce.

Tanečnice Salome se od té doby zmiňuje jako symbol smyslnosti a ikonu nebezpečné ženské svůdnosti. S tou se ale v našem stripbaru nesetkáš. Tanečnice v našem erotickém klubu mají jen ty nejčestnější úmysly.

Nejlepší striptýz kombinuje různé prvky

Od biblických dob se tanec spojený se svlékáním posunul. Jako svébytná erotická disciplína se striptýz vyvíjel přibližně od konce 19. století v Paříži. Ještě do 70. letech 20. století to přitom byla výhradně ženská doména. Striptéři se poprvé objevili přibližně před padesáti lety.

Nejlepší striptýz probíhá obvykle kontaktní formou – například spojený s tancem na klíně. Během bezkontaktního striptýzu naopak ke kontaktu s obecenstvem nedochází a tanečnice si od diváků drží dostatečný odstup.

Specialita je americký striptýz, během něhož nedochází ke kompletnímu svlečení. Na tanečnici zůstane pár malých kousků oblečení, které zakrývají její největší tajemství.

Formy a druhy striptýzu mají různé podoby. Ty nejlepší stripbary v Praze i jinde v České republice se zaměřují na to, aby splnili divákům všechna jejich přání. Nezřídka tedy kombinují striptýzové tanečky právě s prvky burlesky.

Rozdíly mezi striptýzem a burleskou

Jakkoliv je jejich forma podobná a striptýz s burleskou na první pohled zaměníte – odlišná historie a vývoj způsobily, že mezi burleskou a striptýzem najdeme rozdíly.

Cílem burlesky není nahá dívka. Jde o umělecké představení přirovnávané například k divadlu. I když se k tanci často používá striptýzová tyč, to nejlepší dívka tančící burlesku schová.

Striptýz je na rozdíl od burlesky vázaný na konkrétní místo. Zatímco tanečnice burlesky obrážejí akce po celé České republice, tvoje nejoblíbenější striptérky v Praze vystupují pravidelně v jednom klubu a ty víš, kde ji najdeš.

Co mají tanečnice a striptérky společného je jejich trvanlivost. Obě aktérky se shodují na tom, že kariérní životnost je krátká. U obou profesí se klade důraz na fyzický vzhled a mimo to jsou fyzicky velmi náročné.

Už ses rozhodl, zda dáš přednost burlesce nebo striptýzu? Ty nejlepší erotické bary v Praze ti nabídnou obojí. Dívky v našich klubech Sweet Paradise a Sweet Paradise Dolly předvádějí divoké kreace u tyče i představení hraničící s uměleckou performance.

Objev ty nejlepší striptérky v pražských stripbarech a navštiv naše erotické kluby. Našim hostům nabízíme ty nejkvalitnější služby. A pokud tě konkrétní dívka zaujme, využij té možnosti a pozvi ji na soukromý pokoj.

usd

1 USD 22.5 CZK

euro

1 EUR 24.5 CZK

1 GBP 28.5 CZK

chf

1 CHF 25 CZK

cad

1 CAD 16.5 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás