Tajemství sexuální meditace: odhal cestu za kvalitnějším uspokojením

Milování, sex, uspokojení a spiritualita jdou ruku v ruce. V historickém kontextu to potvrzují  výzkumy zkoumající lidské rituály. V dobovém kontextu o tom svědčí moderní trendy. Ty před několika lety představily orgasmickou meditaci. Co se za tajemným pojmem skrývá?

Ve své podstatě jde o důraz na uspokojení ženy. Praktika kombinuje meditační a tantra techniky. Primárně v ní nejde ale o milování. Za vším stojí hluboký duševní prožitek spojený s vnitřní psychikou a psychickým zdravím.

Moderní trend nebo sektářská praktika?

Techniky orgasmické meditace se objevily v USA přibližně před deseti lety. Pro někoho se jedná o podvod určený k tahání peněz z lidí, jiní za ním vidí sektářské praktiky. Najdeme ale také spoustu klientů, kteří v orgasmické meditaci vidí způsoby zlepšení sebe sama.

Kontroverzi vzbuzují jak praktiky, tak způsob jejich vykonávání. Ve své podstatě jde o masáž klitorisu trvající přesně patnáct minut. To je podle odborníků doba, po které žena dosahuje orgasmu. Muži masírují v gumových lubrikovaných rukavicích, sami jsou oblečení. Ženy jsou svlečené od pasu dolů, vrchní polovina těla je zahalená běžným oděvem.

Cílem není sexuální spojení. Praktika se mnohem více spojuje se zenovým buddhismem, koučingem a hledání cesty do nitra ženy. Naopak při meditování se klade důraz na co největší odklonění od sexuálního styku.

To samo o sobě není nijak kontroverzní. Řada lidí vidí problém v praktikování orgasmického meditování na veřejnosti. Soukromé společnosti navíc vybírají tisíce dolarů za koučing, který muže a ženy učí správné praxi.

Meditace má vědecké podklady

Spojení meditace a sexuálního uspokojení se věnuje neurolog Andrew Newberg z Jefferson University ve Filadelfii. Podle něj se orgasmická meditace spojuje se zvýšenou funkční aktivitou mezi několika mozkovými sektory.

Změny v mozku se týkají přijímajících žen i dávajících mužů. U obou se zvyšuje aktivita v levém spánkovém laloku, čelním laloku, přední cingulární kůře a dalších sférách. U žen navíc v amigdale, prefrontálním kortexu a mezimozkovém hrbolu.

Jak se změny projevují na běžném lidském životě? Podle Newberga se praktikující lépe ponoří do stavu plného soustředění, tzv. flow. Snadněji překročí sebe samého jak v sexuálním, tak pracovním a osobním životě. Dochází také ke zvýšenému vnímání vlastní identity.

Newberg zároveň dodává, že mozková aktivita potvrzuje spojení sexuality a spirituality. Lidské rituály podle něj vzešly ze zvířecích a samy o sobě vždy vedou k sexuálním námluvám a potenciálnímu páření. Sám ale upozorňuje na to, že by měla být meditace primárně duchovního charakteru.

Sexuální meditace zlepší milostný život

Podepisuje se orgasmická meditace na sexuálním životě? V partnerském životě obecně platí, že soužití zlepšují věci a praktiky, které baví oba zúčastněné. Nezáleží přitom, zda pár provozuje BDSM, něžný sex či se stal vyznavačem tantrického milování.

Jak se tedy meditace podepisuje na milostném životě? Jako taková znamená změněný stav vědomí, vnitřní klid a prohlubování soustředění. To platí zejména v dnešní hektické době, kdy na sebe máme stále méně času a prostor věnujeme práci a jiným povinnostem.

Orgasmická meditace nenápadně odkazuje na pomalý sex, z něhož vychází tantra. Jde během ní o plné vnímání sebe samého. Cílem sice není sexuální spojení, jako taková ale může působit jako afrodiziakum a propojení mysli se sexuální odezvou.

Cílem sexuální meditace tak může být aktivace libida a zostření smyslů. Každý z páru se méně soustředí sám na sebe a pozornost věnuje tomu druhému. Meditace v sexuálním duchu se proto nezaměřuje na speciální pozice a vyslovování manter, ale na silné a hluboké prožívání.

Praktiky orgasmické meditace

V tomto okamžiku nás ale problematika sexuální meditace dostává k náležitostem jejího praktikování. Stejně jako v případě tantry – lze nalézt univerzální návod na to, jak sexuální meditace vypadá?

Odpověď nepřekvapivě nacházíme v tantře. Důležité je zklidnění mysli a prožívání daného okamžiku. Sedněte si s partnerkou zády k sobě a vnitřním zrakem vnímejte jeden druhého. Pomalu dýchejte, zůstaňte v klidu a nikam nespěchejte.

Dál už je to jenom na vás. Testujte vlastní smysly, hýbejte prsty, dýchejte nosem a vnímejte vůni partnera. Důležité je uvědomění si sebe sama v prostoru teď a tady. Samotnou přípravou podpoříš svoji erekce, vzrušení, libido a podobné účinky uvidíš i na partnerce.

A co dál? Někdo v tomto okamžiku přestává. Jiné páry se věnují intimnímu styku. Sami si vyzkoušejte, zda vás baví hromadění sexuální energie známé z tantry, nebo chcete dát své vášni průchod tady a teď.

Uspokojená i spokojená

Orgasmická meditace se neprojevuje pouze v sexuálním životě. Svůj přesah má i do běžného partnerského života. Jako cíl spokojeného partnerství se uvádí nakrmený a sexuálně ukojený partner – to samé lze ale říct i o jeho ženském protějšku.

Uspokojená a spokojená. To je hlavním cílem sexuální meditace. Nesoustřeď se na sebe, ale na partnerku. Zatímco muži v sexuálním životě pro uspokojení vyžadují rychlý sex, ženy to často mívají naopak. Dlouhá předehra spojená s meditací může být skvělý startovní bod.

Sexuální meditace nemusíte s partnerkou provádět pokaždé. Vezměte si z ní jen doporučení a praktiky, které vás baví a v intimním životě vás posunou dál. Pečlivost se ti velmi brzy vrátí – v partnerce se probudí vášeň a stane se tvojí domácí bohyní.

Trénink dělá mistra

Přijď si tajemství orgasmické meditace vyzkoušet k nám. Dívky v erotickém klubu milují nové praktiky a způsoby milování. Společně si vyzkoušíte, jak může vypadat pomalé a vášnivé milování. A domů se vrátíš jako nový člověk.

Společnice a hostesky v erotickém klubu pomohou i single mužům. Nemáš s kým trénovat? Stav se v jednom z našich klubů Sweet Paradise na pražském Žižkově a zažij nezapomenutelný večer. Scénář je jenom na tobě. Dívky v erotickém klubu ti splní všechna přání.

Zaujalo tě tajemství orgasmické meditace? Sama o sobě nepředstavuje dogma. Jedná se pouze o prostředek dosažení nových erotických zážitků. Jak meditaci pojmeš, je zcela ve tvé režii. Uprav si tedy praktiku podle sebe, nebo se drž zavedených rituálů amerických koučů.

usd

1 USD 23 CZK

euro

1 EUR 25 CZK

1 GBP 29.5 CZK

chf

1 CHF 25.5 CZK

cad

1 CAD 16.5 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás