Zdravá mužnost – jak důležitá je péče o intimní zdraví?

Ve zdravém těle zdravý duch. Známé sokolské heslo platí a netýká se pouze svalového aparátu. V životě muže je stejně důležitá péče o reprodukční systém. A nemyslíme tím jen pravidelné mytí. Klíčová je také prevence a ochrana před pohlavními nemocemi.

Intimní zdraví mužů nesouvisí jen se sexuálně přenosnými chorobami. Týká se i prevence karcinomu prostaty a dalších onemocnění. Mimo jiné souvisí s psychickou pohodou a mužským nervovým systémem.

Jaká onemocnění muže postihují nejčastěji?

O mužských nemocích se nejčastěji mluví v souvislosti s pověstnou rýmičkou a kašílkem. Situace je ovšem mnohem vážnější. Srdeční problémy, rakovina, cirhóza a jiné závažné nemoci postihují muže mnohem častěji než ženy a představují významné riziko v mužském zdraví.

Mezi četnější choroby u mužů patří také onemocnění virem HIV. Téměř 80 diagnostikovaných pacientů ve světě tvoří muži. Často se jedná o homosexuály, postihuje ale promiskuitní heterosexuální muže.

Co se týče mužských pohlavních nemocí, mezi nejčastější řadíme kapavku, syfilis, měkké vředy či zavšivení. Obvykle se jedná o odměnu, kterou si odnesou po nechráněném styku s neznámou partnerkou.

Syfilis, chlamydie a kapavka jsou bakteriálního původu a mezi jejich nejčastější příčiny patří nechráněný sex. Jejich dlouhodobé neléčení vede k zánětlivým onemocněním, například kapavka ale způsobuje také neplodnost, slepotu a další vážné komplikace. Toho se u nás ale bát nemusíš – nejlepší erotické kluby jsou pověstné důrazem na hygienu.

Vliv intimní hygieny na mužské zdraví

Zdravý penis vypadá působivě, ženám voní, chutná a těší se na něj už od prvního pohledu. S tím ale souvisí pravidelná hygiena. I proto nejlepší stripbary v Praze začínají návštěvu na soukromém pokoji společnou sprchou hostesky a návštěvníka.

Intimní hygiena souvisí s dlouhodobým zdravím a kondicí. Penis, o který se muž patřičně stará, vypadá zdravěji a je důležitou součástí imunitního systému. Zároveň s tím souvisí kvalita reprodukčního systému a sexuální výkonnost.

Mužská hygiena v oblastech genitálu ovlivňuje i psychickou pohodu. Sexuologové uvádějí, že pověstné „podrbání na koulích“ patří k prvním aktivitám, které muž po probuzení a před spaním vykoná.

Správná péče o penis

Řada mužů žije v domnění, že péče o penis začíná pravidelným mytím a končí u holení. Stačí ale o pár minut delší pobyt ve sprše a jejich své chloubě věnují mnohem větší péči – pro ženy nejcennější část mužského těla si ji zaslouží.

Pubické ochlupení

Kde jsou ty časy, kdy bylo mužské ochlupení signálem maskulinity a přebytku testosteronu? Za nás říkáme, že naštěstí už pryč. Kratší pubické ochlupení totiž penis nejen zvětší na pohled, zároveň ale slouží jako důkaz pravidelné péče.

Pubické ochlupení se dorůstá 3 až 8 centimetrů v závislosti na míře testosteronu. Odborníci přitom nedoporučují kompletní holení a depilaci, ale zastřižení. Eliminuje se tím držení mikroorganismů, ale nedochází k podráždění kůže.

Chloupky na penisu se holí vždy po směru růstu stejně jako vousy a jiné ochlupení. Jestliže patříš k milovníkům holého penisu, použij vodu po holení bez alkoholu – nedojde tak k agresivnímu podráždění kůže.

Penis

Při mytí penisu stačí teplá voda a jemné drhnutí. Vyvaruj se agresivním pohybům, při kterých kterém riskuješ podráždění citlivé kůže a sliznice žaludu. Mýdlo nepotřebuješ – zbytečně vysušuje. Možností je využití intimního mýdla s kyselinou mléčnou, heřmánkem a dalšími bylinami.

Pokud při mytí penisu stahuješ předkožku, nedělej to ve vaně. Pobyt v teplé vodě roztahuje močovou trubici, do které nateče voda infikovaná špínou ze zbytku lidského těla. Kvalitnějšího umytí dosáhneš ve sprše pod vlažnou vodou.

Varlata

Stejně jako v případě penisu radíme spíše jemné mytí žínkou nebo houbičkou pouze teplou vodou bez mýdla. Péče o varlata ovšem vybízí k hlubšímu zkoumání.

Stejně jako v případě samovyšetření prsou jsou varlata a změny na nich prvním indikátorem rakoviny prostaty. Při sprchování proto varlata vezmi jemně do rukou, promni a všímej si jakýchkoliv abnormalit.

V případě, že na varlatech objevíš tvrdé hrudky, uzlinky, či jejich změnu velikosti a tvaru, okamžitě kontaktuj obvodního lékaře. Pravděpodobně se o nic nejedná – léčba rakoviny prostaty je však nejúčinnější hned v jejím zárodku.

Jaké faktory ovlivňují zdraví penisu a sexuální aktivity?

V životě muže existují různé faktory, které mají vliv na kvalitu sexuálního života. Některé ovlivňují libido a psychickou stránku, jiné přímo souvisí s velikostí penisu, kvalitou erekce i výdrží při milování.

Sexuální vztahy

Žiješ-li bouřlivým milostným životem, dej si pozor. Sexuálně přenosné nemoci se dnes nacházejí na každém kroku. Raději než náhodné partnerky z baru proto vol návštěvu erotického baru Sweet Paradise. Naše modelky dbají na hygienu a pravidelně podstupují testy na pohlavní nemoci.

Mezi nejčastější sexuální nemoci patří kapavka, syfilis, genitální opar a další. Ty se dají léčit, vedle nich se ale v populaci vyskytují i nebezpečnější nemoci jako AIDS. Bezpečný sex proto patří k nejvýznamnějším činitelům, které ovlivňují mužské zdraví.

Obezita

Výzkumy prokázaly, že nadměrná hmotnost souvisí s erektilní dysfunkcí a impotencí. Jednoduše řečeno – silnější muž během sexu neudrží erekci.

Obezita se navíc spojuje s nižší produkcí testosteronu. Poškozují se při ní také cévy, které do penisu přivádějí krev, což nás opět přivádí k erektilní dysfunkci. Není proto divu, že sexuologové jako jednu z prvních věcí při poruchách erekce doporučují hubnutí.

Životní styl

Alkohol, cigarety a nezdravá strava úzce souvisí se sexuální aktivitou. Dlouhodobá konzumace alkoholu narušuje produkci testosteronu a přispívá ke vzniku impotence a neplodnosti. Kromě toho alkohol způsobuje sexuálně rizikové chování a zvyšuje riziko přenosu pohlavních nemocí.

U stravy je klíčová její vyváženost. Zabrání se tím nadváze a ve spojení s pravidelným pohybem podpoří tvorbu testosteronu. Potraviny bohaté na flavonoidy (celer, zelený čaj, brokolice, cibule, hroznové víno) navíc vykazují pozitivní účinky na kvalitu erekce.

Prevence především

O spoustě faktorů, které ovlivňují mužské zdraví, jsme ti už řekli. Co z toho vyplývá? Že klíčovým faktorem pro kvalitu mužského života, jeho zdraví a sexuální aktivity je prevence. Do této kategorie mimo jiné spadá i pohodlné spodní prádlo a použití ochranných prostředků při sexuálním styku.

Nezapomínej také na pravidelné návštěvy urologa a testy na pohlavní nemoci. Společnice ve Sweet Paradise a Sweet Paradise Dolly je pravidelně podstupují, a proto patříme mezi tradiční a nejlepší erotické kluby v Praze.

Zajímavý je také vliv masturbace na prevenci sexuálního zdraví. Sexuologové potvrdili, že pravidelný výron semene snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty. Mimo to také platí, že pravidelně používaný orgán nezakrní. A nezapomínej na to, že penis je také sval.

Mužské intimní zdraví často patří mezi přehlížená témata. Muži se svému přirození věnují jednou denně ve sprše a tím jejich práce zdánlivě končí. Řada preventivních opatření jim ale nezabere o mnoho času navíc a včas díky nim odhalí možné zdravotní problémy.

usd

1 USD 23 CZK

euro

1 EUR 24.5 CZK

1 GBP 29 CZK

chf

1 CHF 26 CZK

cad

1 CAD 17 CZK

pol

1 PLN 5.5 CZK

✱ Bankomat k využití uvnitř klubu ✱
× Dobrý den, vítáme Vás